Školám

Financování

U škol a ekokroužků bývá problém s financováním - nabízíme Vám proto jednak slevy na všechny "větší" stavebnice - CENÍK PRO ŠKOLY, ale také pomocnou ruku při hledání donora. Pokud byste rádi naše stavebnice s dětmi skládali, ale nemáte na ně peníze, zkuste kontaktovat Vašeho nadřazeného koordinátora programu EVVO (Environmentální výchova, vzdělávání a osvěta), náš projekt se jim líbí a většinou se nebrání několik stavebnic školám zaplatit. Další ověřenou možnosti je odbor životního prostředí města či obce, můžete jim nabídnout, že hotové budky či krmítka vyvěsíte v parku či na náměstí - a městu se tím zvýší ekologická vizitka. K oslovení můžete využít tento mustr - ale lepší je osobní kontakt:

                                 VZOR  Oslovení koordinátora EVVO nebo odboru ŽP.doc

Fakturu je možno vystavit podle Vašich potřeb  - například na Poradenskou a konzultačí činnost, Mimoškolní výchovu a vzdělávání atd. Konkrétní položky nemusí být rozepsány.

 

Pro jak staré děti?

Nejvíce naše stavebnice využívají základní školy od 1. do 6. třídy a mateřské školy. U každé stavebnice je i obrázkový návod, jak krok za krokem skládat. Děti různého věku zatím postavili několi tisíc stavebnic, tak je vše ověřeno a funkční. Pro vaši představu se podívejte na video, kde skládáme sýkorník:

 

Jak se na skládání připravit

Skládat naše stavebnice můžete v běžné třídě. Ke skládání chybí už jen kladívka. Na lavice je dobré položit papírové kartony, aby se nepoškrábaly a nezamazaly od barvy. Skládat můžete také venku - tam je dobré aby děti měli misky na hřebíky, ať se jim v trávě nepostrácejí. Děti ať pracují v pláštích, ať se neupatlají od barvy - ta je ale vodou ředitelná, tak dá se umýt. Je dobré skládat ve dvojicích - společně nastudují návod, obrousí jednotlivé díly, pak jeden drží a druhý tluče hřebíky, pak se vystřídají a taky barvou každý natře půlku budky. Skládání trvá podle šikovnosti od 15 do 30minut, pak se 5 - 10minut natírá. Podle počasí je barva suchá za 0,5 - 5h. S vyvěšením hotových budkek vám můžou pomoct pracovníci technických služeb města nebo lesníci LČR.

 

Motivace dětí

Dětem se to líbí - je to změna oproti běžné výuce, zatloukání hřebíků je pro ně exotické, sami můžou něco vytvořit. Dají si záležet, když jim řeknete, že nedělají jen budky, ale hlavně bydlení pro ptáčky, kterým to pomůže a udělá radost.

 

Úroveň stavebnic

Stavebnice jsou vyráběny podle rozměrů doporučených Českou společností ornitologickou. Materiál jsou hoblovaná nejčastěji smrková prkna. Každá z budek je vybavena všemi doporučenými doplňky - například u Sýkorníku plechovou ochranou vletového otvoru, žebříčkem pro vyskočení mladých ptáčků, otevíratelnou střechou pro čištění atd. Pro vaši představu například stavebnice Sýkorníku 1 má 59 komponent, 27 předvrtaných děr, návod na 8 stránek.